Nejspíše šlo o krátkou zastávku - jen na doplnění paliva před pokračováním v cestě domů. To odpovídá provozním potřebám letounu vzhledem k obrovské vzdálenosti mezi Indií a Ruskem, která v závislosti na trase letu přesahuje 4000 kilometrů. Íránští vojenští pozorovatelé upozornili, že jde o první známý případ přistání ruské stíhačky Su-57 v Íránu.
Obvykle ruské letouny, jako je tento, doplňovaly palivo na letecké základně Hmímím v Sýrii, která byla spolehlivou zastávkou ruského letectva na dálkových letech. Po prosincovém pádu režimu Bašára Asada však již Hmímím není ve hře, a Rusko je tak nuceno změnit trasu přes Írán.
Loni na podzim Rusko představilo své neviditelné stíhačky Su-57 na 15. čínském aerosalonu. Detailnější záběry stroje odhalily, že "chlouba" ruské letecké techniky má několik vad. Vyčnívající šrouby různých typů i velikostí na ocasu letounu nebo nedokonalé spoje panelů trupu.
Lots of screws: Closer look at Russia's 5th generation Su-57 fighter jet at China's Zhuhai Airshow. pic.twitter.com/jDJdyafbAD
— Clash Report (@clashreport) November 4, 2024