Celý strategický svět vzhlíží s nadějí k připravovanému Supreme Commander jakožto k nepřímému nástupci skvělé Total Annihilation. Důvody jsou jasné. Autoři hry se totiž nenechali ovlivnit moderním trendem mixování žánrů, ale soustředili se na prvky, jež dělají z válečných strategií válečné strategie.
To ovšem neznamená zavedení starého známého pravidla "postav základnu - vyprodukuj dostatečný počet jednotek - zlikviduj protivníka". Jak prozradil hlavní designér Chris Taylor v interview pro CVG, Supreme Commander vás přenese na mapu a zadá základní pokyny - jakmile je však splníte, tak nenásleduje nová mise, ale prostě se odkryje další kus území a s ním i nová zadání. Opravdové splnění mise se počítá na 5 hodin čistého času a to se rovná zhruba pěti až devítinásobnému rozšíření území. Herní mapy se rozkládají na stovkách kilometrech čtverečních.
V průběhu kampaně ovládáte vždy jen jednu ze tří nabízených stran konfliktu, takže nečekejte nějaké automatické přeskakování mezi znepřátelenými armádami, jak to známe z některých současných strategií, postavených na příběhu. Vývojáři udělají vše pro to, aby se hráč se svou stranou naprosto ztotožnil. Příběh vypráví o tisíciletém konfliktu tří frakcí, který pod hráčovým velením vrcholí ke konci - teprve nyní se rozhodne, kdo získá nadvládu. Ačkoliv se to z tohoto jednoduchého náčrtu nemusí zdát, dějová linka má být jedním z nejpropracovanějších prvků titulu.
Mezi aspekty, které považuje Chris Taylor za zásadní, patří kupodivu svými možnostmi bohaté, ale zároveň intuitivní ovládání a také souboje, které lze plně kontrolovat pomocí zoomu i na mikroúrovni.
Ne nadarmo se o hře mluví jako o strategii nové generace. Doufejme, že nás Supreme Commander nezklame. Vydání se plánuje na únor roku 2007.