Opel Astra GTC sice zažije ostrou premiéru až na autosalonu ve Frankfurtu v září, Opel ale už ukázal podobu třídveřového auta na fotografii.
Výrobce předpokládá, že Astra GTC bude tvořit 15 až 20 % z celkových prodejů modelů Astra.
Opel už přidal i řadu technických informací. Podvozek modelu Astra GTC má přední nápravu konstrukčně blízkou nápravě modelu Insignia OPC.
Oproti pětidveřové verzi má Astra GTC o 15 mm nižší světlou výšku, přičemž základní proporce podvozku se mírně zvětšily. Díky prodlouženým ramenům zadní nápravy vzrostl rozvor o 10 mm ze 2685 mm na 2695 mm. Také rozchod obou náprav je zvětšený na 1584 mm (+ 40 mm) vpředu a 1588 mm (+ 30 mm) vzadu.
Konstrukce zadní nápravy kombinuje vlečená ramena, propojená torzně poddajnou příčkou, a Wattův přímovod.
Opel Astra GTC bude od začátku prodeje k dispozici se čtyřmi motory - jedním vznětovým a třemi zážehovými.
Vylepšený turbodiesel 2.0 CDTI s přímým vstřikováním paliva „common-rail" má výkon zvýšený na 121 kW (165 k) a standardně je vybavený filtrem pevných částic ve výfukových plynech. Tento agregát je propojený se šestistupňovou manuální převodovkou. Součástí standardní výbavy je i nový systém Start/Stop.
Systém Start/Stop se standardně montuje i do obou turbodmychadlem přeplňovaných zážehových čtyřválců 1.4 Turbo o výkonech 88 kW (120 k) a 103 kW (140 k). Oba tyto agregáty se kombinují se šestistupňovou manuální převodovkou, dosahují shodného točivého momentu až 200 Nm a mají stejnou i průměrnou normovanou spotřebu paliva 5,9 l na 100 km a emise (139 g/km CO2 na km). Vrchol nabídky zážehových motorů představuje motor 1.6 Turbo se šestistupňovou manuální převodovkou o výkonu 132 kW (180 k), s nímž Astra GTC jede až 220 km/h.
Po premiéře na frankfurtském autosalonu IAA přibudou další motory. Za rok se má objevit i verze OPC.