Oficiálně to měla být exteritoriální dálnice A88 z Vratislavi do Vídně, která by vedla přes československé území, později přes území protektorátu Čechy a Morava. Přesto jí prakticky nikdo neřekne jinak než "Hitlerova dálnice", protože právě někdejší nacistický vůdce si vymínil její stavbu. Ta začala před 85 lety, 11. dubna 1939, dnes po ní ale zbyly jen fragmenty.
Zatopené mosty
Vojslavický most je známý, možná ještě o kousek slavnější je ale Borovský most původně přes Sedlický potok, dnes na přehradě Švihov, který měl být původně součástí zamýšlené páteřní komunikace z Prahy do Brna a dále na Slovensko. Borovský je proto, že leží nedaleko obce Borovsko v okrese Benešov.
Zatopené mosty
Stavět se začalo v roce 1939, aby na jaře 1942 byla stavba mostu zastavena kvůli nedostatku materiálu a soustředění se na válečnou výrobu (podobně jako u dálnice A88). Po konci války došlo k obnovení prací, změna dálniční koncepce ale vedla k tomu, že už za socialismu byla prakticky hotová stavba opuštěna.
Zatopené mosty
A když už v 60. letech opět došlo ke změně koncepce, přednost dostala zásobárna pitné vody v podobě vodní nádrže Švihov. Její zatopení nebylo kompatibilní s využitím mostu pro dálniční účely.
Zatopené mosty
Dnes je tak most nedokončený, zatopený a nepřístupný, protože je součástí prvního ochranného pásma vodního zdroje. Dálnice D1 tak dnes vede zhruba o kilometr jižněji.